MATLAB

 

 

MATLAB چیست ؟

متلب مخفف ماتریکس لابراتوری،یک زبان با کارایی بالا است که محاسبه، تجسم و برنامه نویسی را در یک محیط واحد جمع میکند. دوره آموزشی به مهندسان صنایع کمک میکند تا تخصص لازم برای کار با این نرم افزار و محیط کاربری آسان خود را بدست آوردند.

مزایای یادگیری MATLAB چیست ؟

متلب این امکان را برای شما فراهم می کند که بسیاری از مشکلات عددی را در کسری از زمان لازم برای نوشتن برنامه با زبانی با سطح پایین تر حل کنید. متلب به شما کمک می کند تا مفاهیم را در برنامه های مختلف اعم از مهندسی و ریاضیات گرفته تا شیمی ، زیست شناسی و اقتصاد بهتر بشناسید و بکار بگیرید.

متلب برای چه کسانی مناسب است ؟

این نرم افزار پر کاربرد برای مهندسان صنایع دارای چندین مزیت نسبت به روشها یا زبانهای دیگر است: عنصر داده اصلی آن ماتریس است. یک عدد صحیح ساده ماتریس یک ردیف و یک ستون در نظر گرفته می شود. چندین عملیات ریاضی که روی آرایه ها یا ماتریس ها کار می کنند ، در محیط MATLAB ساخته شده اند.در صنعت ، MATLAB ابزاری برای تحقیقات ، تولید و تحلیل با بهره وری بالا  می باشد . متلب دارای مجموعه ای از راه حل های خاص برنامه به نام جعبه ابزار است که برای اکثر کاربران متلب به خصوص مهندسان صنایع  بسیار مهم است ، جعبه ابزار به شما امکان یادگیری و بکارگیری فناوری تخصصی را می دهد.

متلب بسیار بیشتر برای منظور از یک مهندس صنایع مفید است که نیاز به ارزیابی نوسانات خواص محصول ، کیفیت و تأثیر پارامترهای خارجی یا پردازشی بر کیفیت محصولات دارد.

همانطور که می بینید، این نرم افزار پر کاربرد در بسیاری از صنایع استفاده می شود و اساسا می تواند برای  مهندسان صنایع که مهارت تجزیه و تحلیل داده ها مورد نظرشان است مورد استفاده قرار گیرد. هر روز جهان داده بزرگتر می شود و از نظر آماری، بسیاری از صنعتگران نیازمند تحلیل این داده ها هستند. اگر شما قصد انجام برخی از تحقیقات یا تجزیه و تحلیل داده ها را در حرفه خود دارید، یادگیری MATLAB برای شما بسیار ارزشمند خواهد بود. شما قادر خواهید بود تا ایده های جدید را به سرعت و به راحتی نمونه برداری کنید.

در ادامه چندین تصویر از محیط این نرم افزار پرکاربرد را مشاهده میکنید.