درباره ما

خلا آموزش مهارت در دانشگاه

یکی از مشکلاتی که اکثر دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در کشور ما با آن مواجه هستند خلا یادگیری مناسب مهارت های مربوط به رشته تحصیلی شان است. در واقع این مهارت ها کمتر در محیط دانشگاه مورد توجه قرار گرفته و بیشتر جنبه تئوری مباحث مدنظر واقع شده است.

 

در رشته های علوم تجربی مانند پزشکی این خلا با دوره های بلند مدت و مدون کارورزی(انترنی) به صورت مناسبی جبران شده در حالی که در رشته های فنی و مهندسی علی رغم قرار دادن واحدی با نام کارآموزی به دلیل ضعیف بودن ساز و کار بازده قابل توجهی برای دانشجو نداشته و این خلا هیچ گاه جبران نمی شود. این خلا علاوه بر کند کردن روند جذب فارغ التحصیلان در شرکت ها و کارخانه ها، سبب می شود که فرد آگاهی کاملی از تواناییها و علایق کاری خود نداشته باشد.

 

نیاز صنعتگران به فارغ التحصیلان کاربلد
خوشبختانه در سالهای اخیر خانواده صنعت نیز به اهمیت لزوم استفاده از تخصص های علمی و روز دنیا پی برده است. یکی از مهارتهای مورد نیاز صنعت به منظور کاهش آزمایشات تجربی، سعی و خطا در تولید و بهینه کردن تولید و … شبیه سازی فرآیندهاست. شبیه سازی فرآیندها این امکان را به صنعتگر می دهد ایده های خام اولیه خود را پردازش کرده و به سمت بهینه کردن ایده گام بردارد.

 

گروه مهندسی پارس پژوهان توسط متخصصان صنعت و دانشگاه در سال 1389 تاسیس شد و فعالیت خود را با محوریت آموزش و مشاوره پروژه های صنعتی آغاز کرد. گروه مهندسی پارس پژوهان افتخار همکاری با طیف وسیعی از متخصصان صنعت و دانشگاه را داشته و به همین دلیل، آموزش دوره های فنی و مهندسی یکی از اصلی ترین فعالیت های این گروه است.

 

این گروه از سال 1393 با دریافت مجوز رسمي از سازمان فني و حرفه اي دوره های فنی مهندسی خود را تحت نظارت این سازمان برگزار و مدرك مورد تایید اين سازمان صادر مي نمايد.

آشنایی با بخشی از سوابق “حمید رضا سمیع پور”، مدیر گروه آموزشی پارس پژوهان:

– مهندس مکانيک از دانشگاه علم و صنعت ایران ( عنوان پايان نامه دوره کارشناسي: امکان سنجی ساخت مخازن CNG تقویت شده به کمک سیم پیچی،تحت نظر دکتر صدیقی در سال 1389 )

– کارشناس ارشد از دانشگاه علم و صنعت ايران در رشته مهندسي مکانيک، گرایش طراحی کاربردی و جامدات ( عنوان پايان نامه دوره کارشناسي ارشد: بررسی تاثیر افزودن نانوذرات بر رفتار خزشی پلیمرها، تحت نظر دکتر شکریه در سال 1391 )

همکاری با صنایع مختلف در زمینه آموزش، مشاوره و اجرا از قبیل:
مپنا لوکوموتیو
مپنا توگا
شرکت خلع پوشان فلز
شرکت مهندسی آسیا فلز
شرکت دنا صنعت
شرکت مهندسی تامور سازه
شرکت تی بارز متال
شرکت مس سرچشمه ایران
شرکت زاگرس ماشین

 

مجوز فنی حرفه ای:

چرا پارس پژوهان؟

با توجه به مشغله کاری اکثر دانشجویان و صنعتگران گروه مهندسی پارس پژوهان در بدو فعالیت خود با تحلیل مناسب جامعه هدف خود اقدام به برگزاری کلاسهای پروژه محور با مدت زمان کمتر و فشرده تر کرد که با استقبال خوبی از سوی دانش پژوهان گرامی قرار گرفت.

 

در این دوره ها سعی می شود کارایی های نرم افزار و یا تخصص مدنظر به صورت پروژه محور به دانش پژوه انتقال پیدا کند، این نحوه انتقال اطلاعات با توجه به بازخوردهای گرفته شده تاثیر بیشتر و بلند مدت تری خواهند داشت.

 


مشاوره پروژه:

گروه آموزشی پارس پژوهان در نظر دارد، تا در بخشی با عنوان مشاوره پروژه های دانشجویی و انجام پروژه های صنعتی، به دانشجویان رشته های فنی و مهندسی و صنعتگران خدمات مشاوره را به صورت تخصصی ارائه دهد. افرادی که در این بخش در حال فعالیت هستند، از فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر کشوری می‌باشند.

دپارتمان هایی که در حال حاضر در پارس پژوهان به دانش پژوهان عزیز خدمات ارائه می دهند عبارتند از:
مکانیک، برق، مواد، عمران، شیمی، هوافضا، کامپیوتر و مهندسی پزشکی

جلسه مدیران دپارتمان